O mnie

Witaj na blogu Nordwood Rings!

Miło mi Ciebie gościć, mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie 🙂

Kim jestem?

Mam na imię Justyna i zajmuję się ręcznym wykonywaniem obrączek z drewna. Tworzę je metodą bentwood, polegającą na gięciu drewna (a właściwie cienkiego forniru) na gorąco w formie. Jest on klejony na ryglu o średnicy odpowiadającej rozmiarowi, następnie obrączka jest formowana, szlifowana, wykańczana i polerowana – wszystko wykonuję ręcznie. To bardzo czasochłonny i skomplikowany proces wymagający dużej dozy cierpliwości. Jednak pomimo tego, że z natury cierpliwa raczej nie jestem, jest to coś co mnie napędza i uskrzydla. Uwielbiam tworzyć nowe modele obrączek, sięgać do różnych ciekawych materiałów, eksperymentować z wieloma gatunkami drewna, poznawać minerały.

I przede wszystkim kocham etap powoływania do życia kawałka sztuki użytkowej. Kocham widzieć jak z czegoś nieokreślonego, z małych elementów niczym się na pierwszy rzut oka nie wyróżniających powstaje coś wspaniałego, namacalnego. Dlatego tak cenię sobie wszelkie rzemiosła  tradycyjne takie jak stolarstwo, kowalstwo, garncarstwo, tworzenie wyrobów ze skóry i wiele innych, często zapomnianych dziedzin.

Zanim się określiłam w tym kierunku, podążałam drogą stolarstwa oraz pirografii, i nadal nie zamierzam z tego rezygnować. Zresztą wieloma dziedzinami rzemiosła się interesuję i wiele rzeczy próbowałam. Dużo musiałam się nauczyć (w zasadzie ciągle się uczę – to niekończący się proces), dużo czytać, dużo próbować, wiele błędów popełnić. Jestem perfekcjonistką, bardzo surową wobec siebie i dążę do tego by spod moich rąk zawsze wychodziło coś wyjątkowego.

„To be creative means to be in love with life.”

Zapraszam Cię do rozejrzenia się po mojej galerii 🙂

 

 

Możliwość komentowania Witaj na blogu Nordwood Rings! została wyłączona