FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Czy obrączki NORDWOOD RINGS są wodoodporne?

OBRĄCZKI DREWNIANE

Dokładam wszelkich starań by obrączki były jak najbardziej trwałe. Te w wykończeniu standard połysk lub satyna są odporne na wodę – możesz myć w nich ręce, brać szybki prysznic, lecz nie narażaj na kontakt z detergentami, możesz uszkodzić powłokę. Patrz pkt.2.

Obrączki zabezpieczone naturalnym olejo-woskiem należy chronić przed wodą.

OBRĄCZKI TYTANOWE

TYTAN to metal o stalowo – szarym zabarwieniu i metalicznym połysku. Jest wyjątkowo lekki (ok. 4x lżejszy od złota!) oraz wyjątkowo wytrzymały. To jeden z najtwardszych metali na świecie. Wykorzystywany jest w zaawansowanych technologiach lotniczych, kosmicznych, a także w implantologii. Jest całkowicie neutralny dla ciała człowieka i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Idealnie nadaje się dla osób uczulonych na nikiel czy chrom, jest całkowicie hipoalergiczny! Nie koroduje i jest odporny na działanie promieni UV i wszelkich chemikalii.

Obrączki z czystego tytanu są wodoodporne oraz odporne na wszelkie chemikalia. Tytan rysuje się jak każdy z innych metali wykorzystywanych w jubilerstwie, rysy mogą powstać wskutek uderzenia o twardy przedmiot, kontakt z piachem, kamieniem itp.

Obrączki tytanowe zdobione minerałem – wodoodporne, lecz należy uważać na chemię mogącą uszkodzić powierzchnię inkrustacji.

Obrączki tytanowe zdobione drewnem – wodoodporne, lecz należy unikać nadmiernego moczenia oraz kontaktu z chemią mogącą uszkodzić powierzchnię drewna.

2. Jak bardzo odporne są drewniane obrączki NORDWOOD RINGS?

Obrączki gięte są bardzo mocne, ryzyko pęknięcia przy normalnym noszeniu praktycznie nie występuje. Możesz cieszyć się nimi przez długie lata, aby tak było, pamiętaj, że należy unikać:

  • narażania na powierzchnie i substancje ścierne (np. piasek, detergenty w proszku)

  • narażania na działanie agresywnych środków chemicznych,

  • zbyt częstego kontaktu z wodą, poprzez długotrwałe zanurzenie (postaraj się pamiętać, aby zdjąć pierścionek podczas zmywania naczyń, dłuższej kąpieli i podczas pływania),

  • „szorstkiego” traktowania (podnoszenia ciężarów, obsługiwania ciężkich maszyn, itp)

3. Jakich materiałów używam?

Zaopatruję się u renomowanych firm branżowych. Pełna lista gatunków drewna, kamieni i metali z których wykonuję obrączki dostępna jest w zakładce O OBRĄCZKACH -> MATERIAŁY. Pamiętaj, że do wykonania obrączek potrzeba bardzo dużo pracy, lecz mało materiału, dzięki temu jestem przyjazna środowisku – niemal nie produkuję żadnych odpadów!

 

4. Jak pakowane są obrączki?

Standardowo obrączki pakuję w specjalne, małe, kartonowe pudełeczka. Całość wygląda bardzo estetycznie, tak więc bez obaw możesz podarować obrączkę najbliższej osobie.

Przesyłka zapakowana jest w dodatkowy kartonik oraz kopertę bąbelkową dla maksymalnej ochrony.

5. Czy wysyłam zagranicę?

Tak, wysyłam na terenie UE.

6. Jak złożyć zamówienie?

Możesz dokonać zakupu w sklepie online.

SKLEP
 

Zamówienia można również dokonać mailowo. W tytule wiadomości należy wpisać „ZAMÓWIENIE”. Jeśli chcesz zamówić obrączkę wg własnego pomysłu – skontaktuj się ze mną.

Proszę również o podanie adresu do wysyłki w pierwszym mailu.

W wiadomości zwrotnej otrzymasz dane do przelewu, którego należy dokonać w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Termin realizacji wynosi od 40 do 50 dni roboczych licząc od zaksięgowania wpłaty. Dlaczego tak długo? Wykonanie spersonalizowanej obrączki wymaga mnóstwa czasu, uwagi, koncentracji i dokładności
(a mam ich do stworzenia dużo 🙂 ). Dzięki temu masz pewność, że jest wyjątkowa. Wkładam całe serce w swoją pracę.

Uwaga – przed dokonaniem zamówienia upewnij się, że dokładnie znasz rozmiar ! Zalecam dokonanie pomiaru u jubilera.

7. Jakie są koszty wysyłki?

Obrączki standardowo wysyłane są kurierem InPost – koszt 20 zł. Zagraniczne Pocztą Polską – koszt 22 zł. Paczkomaty InPost – 15 zł.

Uwaga – nie ma możliwości odbioru osobistego. Sprzedaż dokonywana jest wyłącznie drogą internetową.

8. Renowacja lub korekta rozmiaru

Proszę pamiętać, że jeśli chcą Państwo odesłać obrączkę do renowacji lub w celu zwiększenia/zmniejszenia rozmiaru należy ją należycie zabezpieczyć. Odsyłamy w oryginalnych pudełkach oraz kopercie bąbelkowej – kurierem, paczkomatem lub listem poleconym priorytetowym (nigdy ekonomicznym!).

Obrączki z drewna można powiększyć lub zmniejszyć o 1 rozmiar – dotyczy wykończenia połysk i satyna. Matowe woskowane można tylko powiększyć o 1 rozmiar.

UWAGA: Rozmiaru obrączek tytanowych nie można skorygować! Proszę dokonać dokładnych pomiarów palca u jubilera przed złożeniem zamówienia. Zwroty nie są możliwe.

9. Grawer

Istnieje możliwość wykonania krótkiego napisu wewnątrz obrączek drewnianych – data, imię, inicjały, prosty znak itp. Zwykle jest on ręcznie wypalany.

Na obrączkach tytanowych wykonuję grawer – prosta czcionka, litery drukowane. Uwaga- nie oferuję grawerów laserowych!

10. Grubość obrączek

Obrączki drewnianej – około 1,8 mm (drewno z zatopionymi roślinami do 2 mm).
Obrączki tytanowej – 1,6 mm. Na życzenie obrączki tytanowe bez zdobień mogą być węższe. Zapytaj o możliwości.