ROZMIARY

ROZMIAR. NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

1# Rozmiar nie jest jednolity na całej długości palca. Należy o tym pamiętać. Pierścionek powinien z lekkim oporem przechodzić przez najgrubszy staw.

2# Pogoda i zmiany ciśnienia mogą mieć wpływ na grubość palca. Latem, gdy jest gorąco zwykle średnica palca zwiększa się.

3# Jeśli chcesz kupić szeroki pierścionek (od ok. 7 do 10 mm) wybierz rozmiar o 1 lub 1,5 większy niż zwykle.

METODY MIERZENIA

1#

Najlepszym sposobem jest udanie się do kilku jubilerów w celu zmierzenia palca specjalnym pierścieniem mierniczym. Dlaczego do kilku? Otóż zdarza się, że u różnych jubilerów mogą (ale nie muszą) się te rozmiary nieznacznie różnić (stosowanie różnych rozmiarówek). Można też kupić specjalną miarkę jubilerską.

2#

Drugi sposób to mierzenie suwmiarką. Wystarczy wziąć ulubiony pierścionek i zmierzyć dokładnie jego średnicę (obracając go i mierząc w każdym położeniu).

UWAGA nigdy nie mierzymy suwmiarką samego palca!

3#

Ostatni sposób (choć najmniej dokładny, którego nie zalecam): robimy z kartki papieru pasek o szerokości obrączki i próbujemy założyć go na palec tak, jak zakładamy obrączkę (uwzględniając grubość kostki). Gdy uzyskamy odpowiedni rozmiar rozcinamy paseczek i mierzymy jego długość – w tym wypadku sprawdzamy długość paska, czyli obwód.

Po dokonaniu pomiarów przechodzimy do sprawdzenia rozmiaru w tabeli.

Proszę pamiętać! Rozmiar jubilerski np. 17 to nie jest odpowiednik 17 mm! Proszę zwrócić uwagę jakie dane podajemy – czy średnicę wewnętrzną czy rozmiar jubilerski (do rozmiaru jubilerskiego nie należy dopisywać „mm”!)

KOREKTA ROZMIARU

Obrączki z drewna można powiększyć lub zmniejszyć o 1 rozmiar – dotyczy wykończenia połysk i satyna. Matowe woskowane można tylko powiększyć o 1 rozmiar.

UWAGA: Rozmiaru obrączek tytanowych nie można skorygować! Proszę dokonać dokładnych pomiarów palca u jubilera przed złożeniem zamówienia. Zwroty nie są możliwe.

rozmiary_obraczek_na_strone