Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/justytoma/domains/nordwoodrings.pl/public_html/wp-content/plugins/exclude-pages/exclude_pages.php on line 92
class="page-template page-template-template-fullwidth-no-title page-template-template-fullwidth-no-title-php page page-id-27 page-parent wp-custom-logo no-wc-breadcrumb">

Nordwood Rings powstało w 2014 roku i jest pierwszą w Polsce marką oferującą najwyższej jakości obrączki z drewna.

Jeśli chcesz naturalnie wyrazić siebie i podkreślić swoją indywidualność, to drewniana obrączka jest stworzona dla Ciebie.

Wszystkie tworzę ręcznie ze starannością, wykorzystując dawne metody gięcia drewna na gorąco.

Łączę funkcjonalność i trwałość tradycyjnej biżuterii z ponadczasowym pięknem tego żywego materiału.

Moja praca to ukłon w stronę prawdziwego rzemiosła, jedynego w swoim rodzaju.

Nordwood Rings to alternatywa dla metalu i doskonały wybór dla ludzi, których dotknęła alergia na metale, oraz tych którzy w naturalny sposób są wyjątkowi.

banerrmech

DLACZEGO DREWNO?

 

Prostota i ponadczasowe piękno drewna, jego ciepło jak najbardziej przemawia za tym, żeby nadać swemu życiu nutki naturalności i delikatności.

Drzewo jest symbolem życia, siły, długowieczności, miłości, nadziei, ciepła, młodości, energii, odradzania się. Drzewo ciągle żyje. Nawet po przetworzeniu na przedmiot, oddycha. Od zarania dziejów było ważne dla ludzi na całej Ziemi, w każdym czasie, regionie geograficznym, religii czy mitologii. Jego korona dotyka nieba, a korzenie sięgają głęboko. 

Drewniane obrączki i pierścionki są unikalne i niepowtarzalne, ponieważ nie ma drugiego takiego samego kawałka drewna czy kamienia.

Są dobrą alternatywą dla tych, którzy szukają ekologicznych rozwiązań (bądź mają alergię na nikiel). Można je łączyć z każdym rodzajem kamienia czy minerału lub metalem. To sztuka użytkowa o wielkim znaczeniu dla tego kto ją ze sobą nosi.

 

DLACZEGO OBRĄCZKI Z GIĘTEGO DREWNA TZW. BENTWOOD SĄ BARDZIEJ TRWAŁE.

Metoda gięcia, którą wykorzystuję do tworzenia obrączek, jest bardzo stara. Praktykowano ją w produkcji niektórych mebli, krzeseł bujanych, kajaków oraz wielu innych. Dopiero od niedawna stosuje się ją w odniesieniu do tak drobnych rzeczy jak biżuteria.

W obrączkach produkowanych tradycyjnie – z jednego kawałka drewna – są dwa punkty, które je osłabiają zwiększając prawdopodobieństwo pęknięcia. Są dość podatne na złamanie pod wpływem wywierania nacisku. Woda dodatkowo zwiększa te ryzyko wnikając wgłąb drewna.

slabe_punkty

W pierścieniach i obrączkach giętych włókna drewna zorientowane są dookoła, warstwowo, dzięki temu pozbawione są słabych punktów i zyskują trwałość.

JAK POWSTAJĄ

sklad (1 z 1)

Z cienkich pasków forniru ciasno nawijanych na gorąco na formie. Klejone warstwowo, ręcznie profilowane, szlifowane wielostopniowo, pokrywane wodoodporną powłoką i wielokrotnie polerowane.

Mogą być inkrustowane kamieniem, muszlami, bądź metalami. To Ty decydujesz – razem zaprojektujemy obrączkę idealnie dopasowaną do Twojej osobowości.

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Przy tworzeniu obrączek giętych powstaje bardzo mało odpadów, ta metoda rzemieślnicza wymaga znacznie mniej materiału (za to zdecydowanie więcej fachowości i czasu). Przy produkcji standardowych drewnianych pierścionków powstaje więcej odpadów, niż drewna, które jest potrzebne do wykonania tych metodą BENTWOOD.