O OBRĄCZKACH

DLACZEGO DREWNO?

Prostota i ponadczasowe piękno drewna, jego ciepło jak najbardziej przemawia za tym, żeby nadać swemu życiu nutki naturalności i delikatności.

Drzewo jest symbolem życia, siły, długowieczności, miłości, nadziei, ciepła, młodości, energii, odradzania się. Drzewo ciągle żyje. Nawet po przetworzeniu na przedmiot, oddycha. Od zarania dziejów było ważne 
dla ludzi na całej Ziemi, w każdym czasie, regionie geograficznym, religii czy mitologii. Jego korona dotyka nieba, a korzenie sięgają głęboko. 

Drewniane obrączki i pierścionki są unikalne i niepowtarzalne, ponieważ nie ma drugiego takiego samego kawałka drewna czy kamienia.

Są dobrą alternatywą dla tych, którzy szukają ekologicznych rozwiązań (bądź mają alergię na nikiel). Można je łączyć z każdym rodzajem kamienia czy minerału lub metalem. To sztuka użytkowa o wielkim znaczeniu dla tego kto ją ze sobą nosi.

 

DLACZEGO OBRĄCZKI Z GIĘTEGO DREWNA TZW. BENTWOOD SĄ BARDZIEJ TRWAŁE.

Metoda gięcia, którą wykorzystuję do tworzenia obrączek, jest bardzo stara. Praktykowano ją w produkcji niektórych mebli, krzeseł bujanych, kajaków oraz wielu innych. Dopiero od niedawna stosuje się ją
w odniesieniu do tak drobnych rzeczy jak biżuteria.

W obrączkach produkowanych tradycyjnie – z jednego kawałka drewna – są dwa punkty, które je osłabiają zwiększając prawdopodobieństwo pęknięcia. Są dość podatne na złamanie pod wpływem wywierania nacisku. Woda dodatkowo zwiększa te ryzyko wnikając w głąb drewna. W pierścieniach i obrączkach giętych włókna drewna zorientowane są dookoła, warstwowo, dzięki temu pozbawione są słabych punktów
i zyskują trwałość.

 

JAK POWSTAJĄ

Z cienkich pasków forniru ciasno nawijanych na gorąco na formie. Klejone warstwowo, ręcznie profilowane, szlifowane wielostopniowo, pokrywane wodoodporną powłoką i wielokrotnie polerowane.

Mogą być inkrustowane kamieniem, muszlami, bądź metalami. To Ty decydujesz – razem zaprojektujemy obrączkę idealnie dopasowaną do Twojej osobowości.

 

W TROSCE O ŚRODOWISKO

Przy tworzeniu obrączek giętych powstaje bardzo mało odpadów, ta metoda rzemieślnicza wymaga znacznie mniej materiału (za to zdecydowanie więcej fachowości i czasu). Przy produkcji standardowych drewnianych pierścionków powstaje więcej odpadów, niż drewna, które jest potrzebne do wykonania tych metodą BENTWOOD.

 

DLACZEGO TYTAN?

TYTAN to metal o stalowo – szarym zabarwieniu i metalicznym połysku. Jest wyjątkowo lekki (ok. 4x lżejszy od złota!) oraz wyjątkowo wytrzymały. To jeden z najtwardszych metali na świecie.  Jest całkowicie neutralny dla ciała człowieka i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Idealnie nadaje się dla osób uczulonych na nikiel czy chrom, jest całkowicie hipoalergiczny!

Do produkcji wykorzystuję tytan Grade 5 który nie koroduje i jest odporny na słoną wodę, klimat morski, na działanie promieni UV i wszelkich chemikalii. 

Znajduje on zastosowanie w:

– lotnictwie i astronautyce 

– sprzęcie sportowym

– przemyśle medycznym (Stop tytanu gr 5 jest najlepiej przyswajany przez organizm ludzki)

– przemyśle chemicznym

Obrączki tytanowe Nordwood Rings są wyjątkowe nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale również dlatego, że w 100% są wykonywane metodami rzemieślniczymi, żadnego CNC! Masz pewność,
że otrzymujesz RĘKODZIEŁO, a nie wyrób z seryjnej produkcji. Każdy egzemplarz wykonywany jest na indywidualne zamówienie.