Od 2014 roku moja marka Nordwood Rings oferuje oryginalne obrączki z drewna i tytanu, od 2023 również biżuterię srebrną – tworzone jedynie z wykorzystaniem tradycyjnych rzemieślniczych technik.

Pracuję w małej miejscowości w Krainie Tysiąca Jezior, projektując i wytwarzając coraz bardziej ujmujące i osobiste dzieła. Wierzę, że każdy nowy projekt daje mi możliwość nauczenia się czegoś nowego i rozwinięcia własnych umiejętności.

Za świeżość i niepowtarzalność powstających prac odpowiada ciągłe dążenie do udoskonalania uprawianego rzemiosła oraz chęć przekraczania granic własnych możliwości.

Kilka słów o mnie

Jestem introwertyczną, porywczą indywidualistką. Nie staram się żyć tak, jak inni. Wszystkiego uczę się poprzez działanie. Jestem sama sobie przełożoną i podejmuję się różnych rzemiosł zgodnie ze swoimi aktualnymi zainteresowaniami. Przekwalifikowanie się nie stanowi dla mnie żadnego problemu, gdyż nieustannie dążę do ulepszania siebie. We wszystkim, co robię, staram się pozostawać w zgodzie z własną naturą i zasadami. Cenię sobie wolność i niezależność we wszystkich aspektach – przede wszystkim w twórczości.

Moją pasją jest fotografia, kocham naturę – las, rośliny. Zimą przysypiam niczym niedźwiedź by nazbierać sił przed wiosną, wtedy budzę się i wybucha we mnie wulkan energii i pomysłów, nad którymi zwyczajnie fizycznie nie nadążam. Lato to dla mnie czas kulminacji życia z naturą, zbieram zioła, latam po lasach i łąkach z aparatem. Na łonie Natury szukam inspiracji. Uważam, że leżenie na trawie i wpatrywanie się w chmury bądź korony drzew daje ogrom przestrzeni dla wyobraźni.

Wszystkiego uczę się sama. Każdą rzecz staram się tworzyć z najwyższą starannością, w skupieniu, przeznaczając dla niej maksimum czasu. Dlatego moje wyroby powstają powoli. By każdy mógł odczuć, że dany kawałek biżuterii został stworzony specjalnie dla niego. U mnie nie ma miejsca na automatyzację bez duszy, nie ma mowy o cnc, laserach i innych bajerach. Liczą się ręce i narzędzia. Stosuję tradycyjne techniki jubilerskie, stolarskie czy też ślusarskie. Każdego dnia jestem bogatsza o nową wiedzę i umiejętności, które staram się na maksa wykorzystać.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie 🙂 

– Justyna Tomalczyk

Oto Portfolio rzemieślniczki — zachęcam Cię do dokładnego zapoznania się z moimi pracami oraz skorzystania z oferty moich usług.Wszystkie produkty wykonuję ręcznie dlatego są unikatowe – ze względu na wykorzystane materiały, zrobienie identycznych jest niemożliwe.

W moim sklepie internetowym możesz zamówić nie tylko oryginalne obrączki, ale także wyjątkową botaniczną biżuterię srebrną inspirowaną Naturą – dla zakochanych w lasach, polach i łąkach. Tych, którzy dostrzegają piękno w nieoczywistym dziko hasając po łące 🙂